Козловий кран належить до підйомного обладнання мостового типу. Несучі елементи кріпляться на чотирьох опорах. Залежно від конструкції моста козловий кран може бути двобалочним і однобалочним.

Є моделі з одними або з двома підйомними механізмами. Як правило, козловий кран з двома механізмами підйому має різну вантажопідйомність на допоміжному та основному механізмі.

Такі машини застосовуються для обслуговування складських майданчиків і приміщень, вантажно-розвантажувальних та будівельних робіт, навантаження великих контейнерів і т.д. Такі крани встановлюються на відкритих складських та монтажно-будівельних майданчиках. Управління краном здійснюється з кабіни або з підлоги за допомогою кнопкового пульта.

Існують також легкі козлові крани. Вони застосовуються в основному при ремонті автомобілів, при вантажно-розвантажувальних роботах (малі вантажопотоки). Легкі козлові крани мають електричні або ручні механізми підйому. Розміри і параметри легких козлових кранів визначаються відповідно до технічного завдання.

Пристрій козлових кранів складається з несучих балок та опор, які візуально нагадують собою ноги тварини, за що власне козловий кран і отримав таку назву. Завдяки цим опорам і здійснюється шлях козлового крана. На відміну від шляхів мостового крана, кранові колії козлових кранів монтуються виключно під крани і мають вигляд рейок.

Металоконструкція козлових кранів може бути зроблена у вигляді решітки або коробки Типи металоконструкцій і візків залежать від виконуваних робіт. Оскільки козлові крани можуть зніматись, вони можуть бути додатково оснащені моторним грейфером або вантажопідйомним магнітом, траверсою з електромагнітами, спредером та іншими пристосуваннями.

За рахунок свого діапазону вантажопідйомності, мостові козлові крани експлуатуються практично у всіх галузях ринку і знаходить широке застосування у всіх країнах світу. Експлуатація козлового крана проходить достатньо легко, що дозволяє здійснювати ремонт козлового крана досить рідко. Купити козлові крани в наш час означає не тільки вкласти гроші в свій бізнес, але також їх заощадити в майбутньому. Адже вартість козлового крана не так вже й велика, а працювати таке обладнання буде довгими роками. Ціна козлового крана визначається нами у відповідності до ринкової вартості на кранове обладнання.